„Jeśli cię kocham, możesz mieć wszystko. Mój czas, moje oddanie, mój tyłek, pieniądze, rodzinę, psa, pieniądze mojego psa…”

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Spojrzała w górę, gwiazdy oddawały swój blask na niebie, zapach ich perfum mieszał się w pomieszczeniu tworząc mieszankę… wybuchową i nie do zniesienia. Jednak oni nie zwracali na to uwagi, tak siedzieli zapatrzeni, każde w inną stronę każde w swoje myśli, łączył ich ten mały stolik kawowy i dwie serwetki w nieokreślone wzory. Upalne powietrze stawało się wisieć nad nimi i tworzyło niewidzialną klatkę. Bez drzwi, bez wyjścia. W końcu zapach mieszanki perfum uderzył jej chyba do głowy bo wypowiedziała dziwnie niezrozumiałe zdanie: ” Nie krzywdźmy się więcej”. Spojrzał na nią, jakby to grad spadł właśnie z nieba. O zgrozo, znowu to samo- pomyślał, nigdy się od niej nie uwolnię. A może nie chcę?, tak mi wygodnie?.. Zamiast niej cisza spokój i zimne łóżko, nie, ta druga łóżka mi nie ogrzeje, niech już tak zostanie… I włączył się do rozmowy……

Cóż ta miłość robi z naszym życiem, musisz kochać bo tak wypada, musisz tęsknić żeby wypełnić obowiązek dnia, musisz cierpieć bo taka jest nasza natura…..Nie ważne że kolejne nie dorównują pierwszym, że następne nie porywają jak te nie spodziewane, nic nie jest ważne, po za urokiem życia zakochanej Kobiety i mężczyzny….

Lampka wina wystarczy abyś zamarzyła, przeniosła się w nierzeczywistość, jak Alicja w krainie czarów, wszystko jest na niby, wszystko magiczne i nieprawdziwe, wszystko pomieszane…….I wiecznie uciekasz i gonisz ale czy wiesz za czym lub za kim? (…)

Piękne love story, z podkładem muzycznym francuskiej piosenkarki, nikt nic nie rozumie ale pięknie śpiewa i pasuje do białego obrusu w restauracji i tych wielkich kieliszków do białego wina, ot tak i po nocach cudownie przy tej muzyce umie się tęsknić (…)

 

Bez ładu i składu, bez natchnienia, ale po dwóch lampkach wina, takie wypociny wylały się na papier chciało by się napisać, niestety nie na papier ale w eter…. wiecznie niezadowolonych i wiecznie szukających :-)

Tytuł i zdjęcie dziś zapożyczone z książki, którą przeczytałam i filmu, który obejrzałam. Książka zaskoczyła pozytywnie, coś tam uświadomiła i dała do przemyślenia. Jeśli ktoś czytał lub widział to będzie wiedział……:-)

Print Friendly

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×